Dokumentacja medyczna w przychodni lekarskiej

Dokumentacja medycznaKażdy lekarz ma obowiązek ewidencjonowania wszystkiego co dzieje się w jego gabinecie. Każdy lekarz, każde badanie lekarskie musi zostać odnotowane w odpowiednim miejscu. Nie może być sytuacji, że pacjent przychodzi po jakimś czasie i lekarz nie jest w stanie stwierdzić co działo się podczas ostatniej wizyty, jakie pacjent miał dolegliwości i jakie badania oraz recepty zostały mu przepisane. To absolutnie niedopuszczalne i świadczyłoby bardzo źle o lekarzy. Istnieją specjalne programy, które pomagają lekarzom, mówiąc wprost, ogarnąć całą biurokrację.

Taki program do gabinetu lekarskiego, dzięki któremu lekarz będzie miał pełną kontrolę nad chorobami i swoimi pacjentami, nie musi wiele kosztować. Trzeba oczywiście zapoznać się z ofertami na rynku. Dlatego nie warto inwestować i wydawać pieniędzy na pierwszą rzecz, jaką napotkamy podczas swoich poszukiwań. Trzeba wiedzieć, że elektroniczna dokumentacja medyczna http://www.mediporta.pl/funkcja/elektroniczna-dokumentacja-medyczna/ musi być prowadzona z pełnym poszanowaniem danych osobowych pacjentów.

Ochrona danych jest tutaj podstawą. Trzeba wiedzieć, że dane o chorobach i zażywanych lekach to dane bardzo poufne, które nie mają prawa ujrzeć światła dziennego. Zadaniem lekarza, który kupuje takie programy jest zadbanie, żeby nikt niepożądany nie miał do nich dostępny. Personel powinien być zaufany. Nic nie ma prawa wyjść poza gabinet lekarski. stąd zatrudnianie osób, które mają skłonności do plotkowania jest absolutnie zakazane.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sierpień 2016
P W Ś C P S N
« Lip   Paź »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031