Zimowe choroby

zimowe-chorobyZbliża się zima, co wielu kojarzy się z zabawą w śniegu i uprawianiem różnych sportów, dla innych z kolei jest okresem nieustannych przeziębień i innych chorób uciążliwych dla organizmu, które trzeba oczywiście umiejętnie zwalczyć.

Kiedy organizm choruje

Najczęściej przydarza nam się wówczas katar i choroby gardła. Jest to oczywiście związane z osłabieniem organizmu, wynikającym zazwyczaj z wahań temperatury. Dlatego w tym przypadku nakaz ciepłego ubierania się i odpowiedniego odżywiania się nie wynika jedynie z jakiś odgórnie przyjętych konwenansów. Organizm z chwilą, gdy zmieniają się temperatury łatwiej łapie różne choroby, ponieważ najogólniej mówiąc jest „rozstrojony”. Wówczas trzeba go mocno wpierać, aby odpowiednio się uodpornił.

Szybko zwalczyć chorobę

Do wspierania swojego organizmu można wykorzystać oczywiście różne metody, ale najczęściej sięgamy po te, które działają jak najszybciej, czyli po leki. Powszechnie wykorzystuje się chociażby lek przeciwhistaminowy (alergia-allegra.pl/preparat_przeciwhistaminowy.html), który wykorzystywany jest przede wszystkim przez alergików. Jednak z tego względu, że skutecznie działa na takie objawy jak męczący nieżyt nosa, czy zapalenie spojówek i łzawienie oczu, często sięgamy po niego również w przypadku chociażby przeziębienia. Oczywiście leki powinniśmy dobierać adekwatnie do choroby. Dzisiaj nie powinniśmy mieć z tym problemów, ponieważ w aptekach możemy znaleźć w zasadzie lek na każdą przypadłość. Cześć z nich wydawana jest na receptę, ale wiele można kupić od ręki odwiedzając pobliską aptekę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Październik 2016
P W Ś C P S N
« Sie   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31