Wyciągnąć kleszcza psu – czy jest to proste zadanie?

12Kleszcz u psa, podobnie jak i kleszcz u kota może wywoływać bardzo groźne choroby, które skutkują wieloma powikłaniami, a nawet śmiercią. Chodzi tutaj między innymi o boreliozę u psa, boreliozę u kota, jak i anaplazmozę u psa. Te wszystkie strasznie brzmiące choroby psów bardzo zagrażają zdrowiu naszego czworonoga. Warto więc wiedzieć na pewno, jak usunąć kleszcza u psa, bo szybka reakcja, gdy tylko zobaczymy objawy boreliozy u psa  jest konieczna, aby zapewnić szybki powrót pupila do zdrowia.

Kleszcze u psa nieraz są wręcz niezauważalne. Najpopularniejsze objawy, to najczęściej zaczerwienienie, a następnie rosnący duży bąbel. Warto wiedzieć, jak wyciągnąć kleszcza psu tak, aby nie pozostawić w ciele zwierzęcia części kleszcza. Objawy, które możemy zauważyć już po tym, jak usuniemy kleszcza mogą być bardzo znaczące dla zdrowia naszego pupila. Borelioza u psa objawy daje nieraz o wiele później niż nastąpiło ugryzienie.

Z drugiej strony, kleszcze u psów różnie się zachowują http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx . Kleszcz u psa objawy może dawać od razu po ukąszeniu lub po bardzo, naprawdę bardzo długim czasie. Wiele zależy od wielkości i masy ciała zwierzęcia. Dlatego niezależnie od tego, jakiego psa jesteśmy posiadaczami warto stosować preparaty na kleszcze dla psa, a w razie jakichkolwiek problemów szybko odwiedzić weterynarza. Udzieli on informacji, jak wyjąć kleszcza psu i jakie są kleszcza objawy, wystarczy tylko wybrać się do niego z prośbą o fachową i rzetelną poradę.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.