Magnez a depresja

Kiedy kończy się lato i nastaje jesień, a wraz z nią chłodne i deszczowe dni bez słońca, wiele osób cierpi z powodu obniżonego samopoczucia. Niesprzyjająca aura, brak słońca i coraz niższe temperatury dodatkowo nie sprzyjają zachowaniu dobrego nastroju. Oczywiście przemijająca chandra może przydarzyć się każdemu i nie ma w tym nic złego. Zdarza się jednak, że złe samopoczucie trwa tygodniami, a taka sytuacja może doprowadzić do groźnej w skutkach depresji.

Aby odzyskać radość życia, warto podjąć odpowiednie działania. Ze względu na fakt, że niskie samopoczucie powoduje m. in. za mały poziom magnezu w organizmie, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie zażywanie suplementów diety zawierających ten cenny dla naszego zdrowia makroelement. Dlaczego jest to tak istotne? Niedobór tego pierwiastka objawia się m. in. niskim samopoczuciem, rozdrażnieniem, bezsennością i większą podatnością na stres, co na pewno nie pomaga walczyć z sezonową depresją.

Chociaż magnez zawarty jest w niektórych produktach żywnościowych, podczas gotowania powstają jego związki nie przyswajalne przez organizm. Stąd też warto sięgnąć po odpowiedni preparat z magnezem. Jego wchłanianiu sprzyja obecność witaminy B6 i dlatego podczas poszukiwania odpowiedniego suplementu najlepiej zdecydować się na środek ją zawierający. Preparaty Magne B6 (https://www.magneb6.pl/) są zróżnicowane i przygotowane dla osób o różnych potrzebach – kobiet w ciąży, cierpiących z powodu bezsenności lub stresu, a także chcących zadbać dodatkowo o prawidłowa prace serca, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.